Co je to regrese, HAP? Na jakém principu funguje?

Přesnější název je Hlubinná Abreaktivní Psychoterapie, kterou vymyslel pan Andrej Dragomirecký.

Je to alternativní způsob léčení a můžeme s její pomocí uzdravit různé druhy potíží, od fyzických problémů po psychické. Vyléčení spočívá ve vyhledání a následném zpracování traumat, týkajících se Vašich potíží, tak aby na Vás už dále nepůsobily. Velmi často se ukáže, že takové události se staly v některém z minulých životů a působí na Vás až do teď.

Jakým způsobem terapie pomáhá

Pokud přijmeme fakt, že za každou reakcí stojí prvotní akce, dá se říci, že se s její pomocí a principem dá lečit vše. Všude tam, kde cítíme fyzickou, či psychickou bolest, tam můžeme použít tuto terapii.
Pomáhá od různých fobií, bolestí, potíží psychických i fyzických, různých závislostí, vztahových záležitostí. A také traumat jako je ztráta dítěte, včetně potratů, úmrtí blízkých. V podstatě cokoliv, co Vás trápí.
Všechny naše současné potíže, ať už psychické či fyzické, vznikají tak, že v situaci, pro nás tehdy ohrožující, nebo nám nepříjemné, jsme neměli dostatek informací, díky zůženému vědomí a vzniklo trauma. Terapie právě postupnými průchody to vědomí rozšiřuje a tím se dostávají informace do vědomí a tím k pochopení. Ty informace, které utvoří tu událost celistvou, tam jsou, ale díky tomu zúženému vědomí, (protože chcete přežít, nic jiného vás v tu chvíli nezajímá), o nich nevíte.

Máte na výběr – buď si trauma znovu odžijete, a to třeba i dlouhodobě, nebo ho zpracujete, aby na Vás už nepůsobilo a tudíž se ani nevracelo.
Princip HAP je tedy univerzální na všechny oblasti v životě.

O terapii (HAP) trochu jinak

HAP založená na principu asociací. Celá naše paměť takto funguje.
Příklad 1.
Půjdete po ulici a uvidíte malého pejska, který Vám připomene štěně z Vašeho dětství u babičky na chalupě a krásné léto. Je to úplně jiný pejsek, ale Vaše paměť vybaví vzpomínku, která s ním souvisí. Půjde s Vámi kamarád, vidí toho samého pejska, ale tomu se asociací vybaví vzpomínka, že se psů bál a vyhne se mu. Toto je princip asociace, kterou využívá naše paměť.
Na stejném principu funguje i regresní terapie a karmický zákon jako takový v praxi. Směřuje k tomu, abychom se daným problémem zabývali a snažili se ho vyřešit. Ale bývá to zdlouhavé a opakované.
Příklad 2.
Určitá událost v životě Vám asociuje určitou událost z minulosti, a to prostřednictvím pocitů. Například: Jako dítě, když jste s rodiči jezdili na chatu, Vám v autě nebylo moc příjemně. Měli jste třeba pocity strachu a v autě jste plakali, i když nebyl vlastně žádný důvod. Tohle pominulo a postupně jste zapomněli, ale ….V 18 ti letech si budete chtít udělat řidičský průkaz. Najednou začnete mít strach řídit, nebudete vědět proč, jenom cítíte sevřenou hruď při pomyšlení na řízení auta. Zdá se Vám, že úzkost a strach jsou bezdůvodné, ale přesto je nemůžete překonat.
Jak budeme postupovat v tomto případě? Navedu Vás na Vaše fyzické pocity – pocity sevřené hrudi – a s těmito pocity půjdeme v terapii dál. Jako první asi bude, když sedíte za volantem v autoškole a Vám nebude nejlíp. Tady příčina není a tak půjdeme dále. Zavede nás to zpět k Vašemu zážitku v dětství, kdy jste seděli v autě a jeli na chatu s rodiči. Tady se pocity zintenzivňují a je to dobře, protože ani tady není příčina a musíme jít dále. Vybavené pocity strachu nepatří této události, ale té z minulosti a taky nás tam dovedou. Do minulosti nechodí rozum, ale somatika. Tyhle situace jsou pouze na základě asociací – připomenutí té události, kam směřujeme – ke zdroji potíží.
Prvním setkáním s minulým životem bývá většinou forma jakéhosi obrazu a já Vám pomohu vybavit si další a další obrazy, až se postupně propojí v příběh. Tak například můžete zjistit, že jste v 16. století vezli náklad na voze s koňmi, stala se Vám nehoda, kterou jste nepřežili a ovlivňovalo Vás to až do teď. Opakovanými průchody, dokud je potřeba vše zpracujeme. Nakonec Vám tehdejší ošklivá nehoda bude připadat úplně obyčejná a přestane Vás zajímat. Podle individuální potřeby buď půjdeme dál, do jiné události, kde je další zdroj bolesti, nebo sezení ukončíme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *