Dělejme věci jinak, aneb karanténa

Tento článek směřuji spíše k lidem, kteří jsou zodpovědní, a i když nemají fobický strach, dodržují karanténu z rozumu, protože nechtějí dále ohrožovat širší okolí.
V tuto dobu bych za normálních okolností, asi s někým pracovala a pomáhala mu od potíží.
Vzhledem k současné situaci, máme čas na sebe a na svojí rodinu. Nemůžeme nikam chodit a spousta z vás má jen ty čtyři stěny. Možná si už lezete na nervy a nejraději byste odešli, aby se vám ulevilo. Je to čas, jak poznat sám sebe. Poznáte vaše slabiny a vaše přednosti. Můžete to brát jako takový průzkum, co by bylo dobré dělat jinak.
K ponorkové „nemoci“, zní základní pravidlo, nechte druhýmu svůj prostor. Nemusíte vždycky mluvit, nemusí o vás okolí vědět. Pokud vy toto víte, ale vaše okolí se vás neustále dožaduje, tak s citem a bez emocí, sdělte svoje potřeby, ať máte na sebe čas. Můžete klidně vymezit i čas. Př. „Od 13h do 15h tady jakoby nejsem, můžeš mne prosím nechat a nic po mně nechtít? Děkuji.“ Pomůže vám jakýsi řád. Který navzájem dodržujte. Jedna věc je, dát prostor druhým, ale druhá věc je, si o to taky umět říci..Je to velmi podstatné…

Když už tzv. ponorka je, zkuste mít nadhled. Uvědomte si zároveň jaká je povaha vašich myšlenek a jaký věci vás na okolí iritují. Mnohý z vás, co to čtou, u mně už byli a víte, že jsem chtěla jakýsi papír potíží. Tohle může být podobné akorát to bude sloužit vám.
Můžete si psát svoje stavy a myšlenky, lepší než to vychrlit na partnera a pohádat se. Následně, si to po čase můžete znovu přečíst s nadhledem, zda ta věc má takovou váhu. 😊 Protože jsem si ponorkou prošla už dříve, tak vím, že jde spíše o emoce, než o tu konkrétní věc. A to může být pro vás velmi inspirativní k tomu, aby jste těmi situacemi procházeli s větším nadhledem.

Co dělat? Vypráno máte, uklizeno taky, navaříno i nakoupeno. To už jste stihli za ten týden karantény…Není co dělat? A to je právě jedna z věcí, kterou můžeme dělat jinak a myslím si, že o to tu jde.
Kolik z vás má doma knihu, kterou už chcete dlouho přečíst?
Kolik z vás má koníček, který můžete vykonávat doma?
Kolik z vás má nějaké takové záliby, na které jste si do teď neudělali čas? Záměrně píši takto, protože ten čas na sebe, byste měli mít i mimo karanténu, ale nechtěli jste si ho najít…
Teď už ten čas vyloženě máte, jste k tomu donucení a je na vás, zda se uhádáte s partnerem k rozchodu, k rozvodu nebo ho necháte ve svým vlastním světě a zařídíte si ten svůj a karanténu využijete k něčemu užitečnému.
Kromě celoplošný výchovy lidstva k zodpovědnosti, nesobeckosti a pro některé i pokory, je to o vztazích u vás doma.
Ke mně většinou chodí ženy řešit vztahy, ať už protože chtějí odejít, nebo protože chtějí vztah zachránit. Většinou je to tak, že řeší chyby svých partnerů, málo kdy žena řekne, „já dělám tohle špatně a vím, že to manžel nesnese. Neumím si ale pomoci“. Tohle období, kdy jste spolu furt a není možné uniknout, je už taková drsná škola toho, co si uvědomíte, že děláte špatně. Samozřejmě to platí i o protějšku, ale ten toto nejspíš nečte… Vztahy jsou vždycky o dvou lidech a více. Párkrát se mi stalo, je to ale výjimečné, kdy na terapii přijdou postupně oba. I když to bude znít divně, jako bych neměla svůj názor…tak,
přijde žena mluví o svým muži a jak jí poslouchám, tak si říkám, že „má pravdu“ a zpracujeme to z jejího pohledu. Další den příjde její muž a mluví o ženě, taky si říkám „že má pravdu“…. Ono je to vzdycky oboustranný a jde mezi vámi o domluvu a pochopení toho druhého. Ve vztahu vlastně vůbec nejde o to, kdo má pravdu. Tohle poznání je velmi důležité, protože pak přestáváte být ta „OBĚŤ“ a začněte přemýšlet jinak, nesobecky a objektivně. Tento samý způsob platí v jakémkoliv vztahu. Ať už je to matka s dcerou, otec a syn, nebo kamarádské vztahy, či v práci.
Přeji vám ať karanténu zvládnete s nadhledem a něco pozitivního z toho získáte.
A neodpustila bych si přeci jen toto..🙂 Pokud mezi vámi čtenáři je někdo, kdo nařízení vlády vnímá jako omezení svobody a ne nutný opatření.. zamyslete se nad svým jednáním. Přestaňte osočovat vládu, jak jedná nelidsky a představte si situaci z druhé strany. Jste zdravý, ale od stejně nepokornýho člověka, chytnete virus a budete prožívat něco, co nemusí být vůbec příjemný… Pokora je to, co se učí špatně a většinou jsou to drsný lekce. Tak ať nejsou potřeba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *