Nerada vydávám peníze na dluhy.

Přišla za mnou klientka, s finančními potíži, která si všimla, že je jí nepmnich jeskyneříjemný vydávat peníze i když věděla, že je vydává pro sebe na svý dluhy.
“Mám pokaždé tísnivé pocity po těle a nechce se mi platit dluhy. Mám pořád pocit, že je jich málo, abych je odeslala. Vím, že je musím zaplatit, protože jsem si je sama vytvořila svou hloupostí, ale radši si peníze držím doma a střádám a až jich bude více, tak je na ty dluhy dám. A pak se mi stává ještě to, že pokaždé co se rozhodnu svou situaci řešit, o ty peníze přicházím. Můžete mi prosím pomoci, najít příčinu mého jednání?“

(Zavřete oči a jděte k události, kde naposledy, jste měla problém vydat peníze.)
Je to týden zpátky, mám vypsat složenku na pět tisíc a jít na poštu to zaplatit, není mi dobře, mám pocit sevřenosti a nechci ji ani vypsat. Dávám složenku zpátky na poličku a říkám si počkám, až jich bude více. Ulevilo se mi, nejdu tam.
(Procházíme to znovu a klientce se vybavilo.)
Nechci ty peníze dávat, je jich opravdu málo.(kde máte ten pocit po těle?), všude. Dávám je zpět do truhly, v které střádám peníze. Nechci ani účet v bance, tam nemám kontrolu nad nimi. Odkládám složenku a peníze, ulevuje se mi. Jsou schovaný.
(Existuje starší událost s těmito pocity?) Ano.
(kdy to bylo?) roku 624, jsem mnich a mám za úkol přijímat dary pro Buddhu.
(jak událost dlouho trvala?) asi 200let.
(jděte na začátek události a projděte ji do konce.) Sedím v jeskyni a okolo mne je spousta darů, je to taková banka a já to mám střežit a vydávat a přijímat pověřeným mnichům. Přichází dva mniši a chtějí truhlu, sednu si na ni, že ji jim nedám, je pro moje rodiče, je plná platidla a říkám jim, ať si vezmou cokoliv jiného. Tuhle truhlu já jednou odnesu svým rodičům. Prej potřebují platidlo, chytají mne, odnášej mne, přivazují mne, bráním se, jsem přivázaná. Jsem plná vzteku a naštvaná, ta truhla je pro rodiče. Vrací se zpět, praštím je po hlavě, jsem naštvaná, oni se brání a teď ležím na zemi a koukám na své tělo. Přichází nový mnich je to jeden z těch, kteří mne praštili a dělám mu naschvály, shazuji různé truhličky, bojí se, přichází další tři mniši, klečí a modlí se, teď přicházejí další dva a něco tu smrdí, chtěj mne vyhnat, (směje se), to myslejí vážně? tohle že mne má odehnat?(směje se), teď vidím anděla, natahuje ke mne ruku, jdu s ním nahoru, je mi tam dobře.
(Při opakovaných průchodech se jí vybavili další podrobnosti.)
(má tato událost časnější počátek?) Ano, rodiče mne dávají do učení na mnicha, nemáme moc peněz a myslí si, že to bude pro mne ideální cesta, jak mi zabezpečit život a dobrou výchovu. Po učení dostávám úkol a mám meditovat, naučit se nelpět na majetku, jdu do té jeskyně, moc se mi tam nechce, budu tam sama, sedím a koukám okolo sebe, probírám se tam truhlami a líbí se mi jedna, je plná platidel a myslím na to, že tím pomůžu rodičům. Ano udělám to, až odtud vyjdu. Přichází sem pro věci a odchází. Uteklo asi deset let a přichází dva mniši, nechci jim dát tu truhlu, říkají mi, že nemůžu na tom lpět, ať ji jim vydám. Nechci ji vydat, je pro rodiče. Nechápou mne a oba mne berou a svazujou, než odejdou říkají, že až to pochopím a uklidním se, tak mne rozvážou. Asi po pár hodinách přicházejí a rozvazujou mě. Tvářím se, jako že jsem klidná, ale nejsem a praštím je truhlou po hlavách, brní se a praští mne taky. Ležím na zemi a jsem mrtvá. Zůstávám nadále v jeskyni a straším dalšího mnicha, co dostal stejný úkol.Zavolá na mne vyhaněče, snaží se mne vyhnat, modlitbami i vykuřovacím kadidlem. Přichází anděl, říká že už tu nemá smysl pobývat, natahuje ruku, ohlídnu se ještě dolů a jdu s ním nahoru. Nahoře mám pocit selhání, nějakou dobu to přijímám, přijala jsem to a mám šanci to odčinit v příštím životě.Konec.
(Po sezení mi klientka řekla)
Cítím se skvěle, už to chápu, i dnes mám peníze v truhle.(směje se). Dává to všechno smysl, dokonale to zapadlo. Už se těším, až tu složenku půjdu zaplatit. Cítím se volná. Něco ze mne spadlo, balvan na zádech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *